Bir film izliyorum, çok seviyorum. Kendimce filme layık gördüğüm notu vermek için kullandığım uygulamalara giriyorum. Letterboxd ve Imdb gibi klasikleşmiş yerler. Bakıyorum, takip ettiğim değerli eleştirmenlerin bile sadece birkaçı izlemiş filmi. 'Nasıl olur ya! Bu film harika abi nasıl olur bu! Herkese önermem lazım bu filmi!' düşünceleriyle geçiyor saatlerim. Çevremdeki arkadaşlarıma filmi öneriyorum ama çoğu umursamıyor bile, izlemiyorlar filmi. İşte tam da bu yüzden bu site ortaya çıktı. Patlat Bi' Film platformu sizlere az bilinen filmleri sunmak için burada değil, az izlenen güzel filmlere izleyici bulmak için burada! 


Tabii ki sitemizdeki filmleri kimsenin izlemediğini iddia etmiyoruz, böyle bir şey mümkün değil. Belki de bu sitede yer alan bütün filmleri izlemişsinizdir, o zaman da ne mutlu size zaten. Ancak elimden geldiğince incelemelerde bulunup filmin hak ettiğinden çok daha az izlendiğinden emin olunca bu siteye eklediğime emin olabilirsiniz. Bunun için hem çevremdeki film severlerin filmi izleme oranına hem de bilindik film severlerin, eleştirmenlerin bu filmleri izleyip izlemediğine dikkat ediyorum. Sadece çok az kişinin izlediklerine yer veriyorum. Diğer sitelerin aksine işe heyecan ve özgünlük katmak için de temayı tamamen rastgele film önerileri üzerine kurdum ki umarım hoşunuza gider. Klasik incelemeleri burada bulamayacaksınız, sitenin üstlendiği vizyonun temelinde size film önermek yattığı için filmler hakkında sadece bir paragrafla neden beğendiğimi ve bu sitede neden yer verdiğimi anlatmaya çalışacağım. Haliyle sitede yer alan filmlerin beğenmediğim özellikleri olsa da, ki hatasız film yoktur, bu sitedeki yazılarda bu hatalara pek fazla yer vermeyi düşünmüyorum. Sonuçta amaç sizleri izlemeye teşvik etmek. Tabii ki izledikten sonra film üzerine konuşmak/tartışmak isterseniz her zaman sosyal medya hesaplarımıza beklerim :) 


Peki ama nerden patlatacağız bu filmleri? Eğer bilgisayar üzerinden giriyorsanız zaten ekranın hemen sol bölmesinde mavi bir 'Tıkla Patlat!' tuşu göreceksiniz. Oraya basarsanız sitedeki filmlerden şansınıza hangisi gelirse önünüze çıkacak. Eğer telefondan giriyorsanız sol kısım gözükmüyor olabilir. Sol üst köşedeki menü işaretine basarsanız sol bölme açılacaktır, yine aynı şekilde mavi tuşa basınca da film önerimiz ekranda çıkar. Aynı kısımdan sosyal medya hesaplarımıza da ulaşabilirsiniz bu arada. Bazen tuş takılabiliyor, öyle bir durum olursa ikinci kez basarsanız bu sefer çalışır :). Yorumumuzun altında filmin konusu ve yapım bilgilerine de ulaşabilirsiniz. En altta ise genelde tek cümleyle ya filmle ilgili duygumu yansıtan ya da filmden bir alıntı barındıran cümleler bulunuyor. Bakalım şansınıza hangi film düşecek!


Ben Anıl Polat, umarım bir nebze olsun bu güzel filmlerin biraz daha fazla izlenmesine yol açabilirim; bunun yanı sıra sizlerin hayatlarına da ufak bir dokunuş yapabilirsem ne mutlu bana :).